Vetura e bazuar në filmin 'Batman', del në shitje në SHBA

Vetura e bazuar në filmin 'Batman', del në shitje në SHBA

23:59, 07/12/2022

Një Batmobile i bazuar në automjetin e përdorur në filmin “Batman” të vitit 1989 është ofruar për shitje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan AutoCar.

Është një Batmobile që është përdorur për shfaqjen e marifeteve të Batman Six Flags që ishte pjesë e parkut argëtues në New Jersey nga viti 1992 deri më 1994. Funksionohet nga një veturë DC 48 volt, ndërsa shpejtësia maksimale është midis 30 dhe 50 km/h.

Vetura ka dy ndenjëse dhe një timon të thjeshtë. Blerësi do të duhet të paguajë 1.5 milionë dollarë për këtë Batmobile, edhe pse vetura nuk është e ligjshme në rrugë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco