Treni më luksoz i Italisë fillon rezervimet

Treni më luksoz i Italisë fillon rezervimet

13:26, 07/12/2022

Udhëtimi me tren në Itali do të bëhet shumë më luksoz me nisjen e “Orient Express La Dolce Vita”.

Edhe pse shërbimi nuk do të fillojë deri në vitin 2024, rezervimet paraprake tani janë hapur dhe pronari, Accor Group ka lejuar një shikim të fshehtë të vagonëve luksozë.

Treni do të përshkojë Italinë nga veriu në jug në gjashtë linja, duke ndaluar në hotelet e reja të markës Orient Express në Romë dhe Venecia gjatë rrugës.

Si është bordi i Orient Express La Dolce Vita të Italisë?

Brendësia e Orient Express La Dolce Vita i referohet epokës së artë të viteve 1960 të dizajnit italian të bërë të famshëm në Hollyëood.

Linjat e lakuara, modelet gjeometrike dhe një gamë ngjyrash retro lidhin 12 kabinat e tij luksoze (75 metra katrorë), 18 suita (118 metra katrorë) dhe restorantin në bord, të gjitha të dizajnuara nga Dimorestudio me qendër në Milano.

Gjatë pritjes së nisjes, pasagjerët do të trajtohen me një shfaqje baleti në sallën e Orient Express, të kompletuar me kitara turke dhe ëmbëlsira italiane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco