Në vend që të zhdukeni papritur, dërgoni këto mesazhe kur ju duhet të refuzoni dikë

Në vend që të zhdukeni papritur, dërgoni këto mesazhe kur ju duhet të refuzoni dikë

08:04, 07/12/2022

Ok, është koha për të shkruar. Që t'i sqarojmë gjërat. Mund të na ketë ndodhur të gjithëve në një pikë të jetës që dikush që e kishim shumëëë qejf të jetë zhdukur krejt papritur, sa hap e mbyll sytë. Ndryshe kjo njihet si ghosting. Nëse e dini mirë si të bën të ndihesh një sjellje e tillë, mos e praktikoni me të tjerë. Edhe kur takimi thjesht nuk ecën, apo kur personi tjetër thjesht s'ju ngjit. Përballja është më e thjeshtë se barra që ju duhet të mbani mbi kurriz kur luani Casperin.

Në vend që të zhdukeni, bëni mirë të respektoni veten dhe të mësoni t'i shihni njerëzit në sy edhe kur gjithçka doni të bëni është të largoheni. Si ta bëni këtë? Ja disa mesazhe anti-ghosting për t'i patur parasysh herën tjetër. Sado të dhimbshme mund të tingëllojnë fillimisht këto mesazhe tek personi që i merr, janë më pak të tilla sesa thjesht ~të zhdukesh~. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco