Sa herë të ndiheni 'të fryrë' pa arsye, konsumoni një nga këto ushqime

Sa herë të ndiheni 'të fryrë' pa arsye, konsumoni një nga këto ushqime

14:44, 04/10/2022

Fakti që frekuentoni rregullisht palestrën apo dieta super e shëndetshme nuk ka të bëjë aspak me fryrjet e barkut: u ndodh të gjithëve. Mirëpo, teksa arsyet e fryrjes mund të jenë të vështira për t’u identifikuar, zgjidhja e këtij problemi nuk është dhe aq e vështirë.

Mjafton të konsumoni ushqimet e duhura. Më poshtë zbuloni 8 ushqimet verore, që do t’ju ndihmojnë të sheshoni si me magji barkun dhe të jeni gati për trupin e famshëm të verës, për të cilin kujtohemi përgjithësisht në fund të majit.

Shalqiri

Domatet

Jeshillëqet

Kivi

Kastravecat

Frutat e pyllit

Avokado

Shparagujt

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco