Francezi thyen rekordin botëror për zhytjen më të thellë

Francezi thyen rekordin botëror për zhytjen më të thellë

19:34, 10/08/2022

Francezi Arnaud Jerald theu rekordin botëror për zhytjen më të thellë, teksa arriti të depërtonte 120 metra në ujërat e Bahamasit.

U deshën 3 minuta e 34 sekonda për kompletimin e zhytjes. Kjo është hera e 7 që Jerald thyen rekordin botëror në karrierën e tij, dhe hera e dytë në një javë.

26-vjecari bashkë me 41 atletë të tjerë po garonin në kompeticionin vjetor ‘Vertical Blue’ që zhvillohet në Bahamas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco