Katër shenjat më falëse të zodiakut

Katër shenjat më falëse të zodiakut

10:23, 10/08/2022

Se sa falës jeni mund të përcaktohet nga faktorë të ndryshëm si përvojat e kaluara, situata specifike me të cilën po përballeni, sa ndjeshmëri keni dhe madje edhe shenja juaj e zodiakut.

Në astrologji, disa shenja të zodiakut janë të njohura se janë shumë më falëse se të tjerat. Sipas astrologëve, shenjat më falëse të zodiakut kanë disa tipare kryesore të përbashkëta.

“Disa shenja janë thjesht më të dhembshur nga natyra, ndërsa të tjerat kanë një ndjenjë më të fortë drejtësie dhe besojnë se të gjithë meritojnë një shans të dytë”, thotë astrologia Sofia Celestino, për Bustle.

“Por një fije e përbashkët midis të gjitha shenjave falëse është se ato priren të jenë më pozitive dhe optimiste në këndvështrimin e tyre për jetën, gjë që i bën ata më të shpejtë të falin dhe të largohen nga çdo përvojë negative”.

Në përgjithësi, shenjat kardinale dhe shenjat e ujit priren të jenë më falëse se të tjerët, thotë Emily Newman, një astrologe dhe lexuese psikike. Shenjat kardinale, në veçanti, po ecin vazhdimisht përpara.

Ata janë “iniciatorët” e zodiakut që sjellin energji të freskëta dhe të reja. Ata nuk janë të interesuar të ndalen në lëndimet e së kaluarës, gjë që e bën shumë më të lehtë për ta të falin dhe të ecin përpara.

Ndërsa shenjat kardinale dhe ato të ujit priren të jenë më falës, ka katër shenja të zodiakut që qëndrojnë mbi të tjerat:

Gaforrja
Peshorja
Shigjetari
Peshqit

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco