VIDEO/ Po shante myslimanët, rrihet live në TikTok ekstremisti Luigj Marku

VIDEO/ Po shante myslimanët, rrihet live në TikTok ekstremisti Luigj Marku

15:36, 07/08/2022

Kujdes, fjalor i papërshtatshëm

Luigj Marku është një emër shumë i njohur në rrjetet sociale.

39-vjeçari nga Lezha është bërë ‘i famshëm’ në TikTok pasi prej kohësh publikon në rrjete socilale video dhe mesazhe radikale dhe ekstremiste. Së fundmi gjatë një ‘LIVE’ që ai po bënte me ndjekësit e tij në TikTok ai është dhunuar nga disa persona.

Mësohet se në momentin që Luigj Marku është dhunuar, ai ka qenë në një park në Dublin (aty ku jeton) duke sharë myslimanët. Kaq ka mjaftuar që disa persona t'i afrohen dhe ta dhunojnë.

Në këtë moment video ‘LIVE’ është ndërprerë.

Kujtojmë se prokuroria dhe antiterrori shqiptar e kanë shpallur Luigj Markun në kërkim ndërkombëtar për veprat penale të thirrjes dhe nxitje për kryerjen e veprimeve ekstremiste.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco