Zhytësi me fat, gjen diamantin 100 mijë dollarësh në barrierën koralore

Zhytësi me fat, gjen diamantin 100 mijë dollarësh në barrierën koralore

08:34, 07/08/2022

Një zhytës në Queensland të Australisë, Stuart, ishte me të vërtetë me fat, pasi gjatë një zhytje në shkëmbin koralor, ka gjetur një diamant vezullues prej 2 karatësh.

Pasi e gjeti diamantin, duke qenë se u hodh nga një anije karrocierë, informoi pasagjerët se kishte gjetur diçka dhe nëse ata do ta përshkruanin atë se çfarë ishte, ai do t’ua kthente.

Pas 10 ditësh në anije, askush nuk u paraqit për pronësinë e gurit të çmuar dhe për këtë arsye ai e mbajti për vete diamantin që kushton 100 mijë dollarë.

Stuart tha se diamanti i solli fat, pasi më pas ai fitoi dhe 11 mijë dollarë në lotari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco