Pas një lidhje ju kërkojnë të mbeteni shokë? Lexoni dhe veproni

Pas një lidhje ju kërkojnë të mbeteni shokë? Lexoni dhe veproni

15:54, 05/07/2022

Ndarja nga partneri nuk vjen lehtë për askënd.
Edhe kur dashuria mbaron dhe ndaheni me konsensus,ka vështirësitë e saj.

Mendoni tani,nëse ju e doni ende,ai jo dhe ju kërkon të mbeteni shokë.

E dimë,shumë e vështirë!
Por çfarë të bëni?

Në fillim pyet veten:
•A e dua unë këtë gjë?
Ndoshta ish-i juaj dëshiron të jetë shok me ju dhe nga ana tjetër ju do të preferonit që të dy të qëndronit sa më larg njëri-tjetrit, atëherë duhet t’i tregoni se ka një konflikt interesi.
Mendoni për veten!

•E ke kaluar mërzinë e ndarjes?
Po nëse nuk keni harruar ish-in tuaj dhe nëse jeni miq me ta është mënyra juaj për t’u rikthyer me ta?
Është normale të jesh ende i dashuruar me ish-in tënd por është një ide e keqe të jesh i rrethuar nga ishi kur je akoma i dashuruar.

•E miraton partneri juaj këtë?
Nëse muaj më vonë, takoni ish-in tuaj dhe duket sikur të gjitha janë falur dhe harruar dhe ka më shumë mundësi të jeni miq të mirë,disa ditë më vonë, ju i thoni partnerit tuaj “ Zemër, unë jam për drekë me ish-in”.

Shumë mirë, ju sapo u thatë “përshëndetje” pasigurive, tundët çështjet e besimit dhe u dhuruat argumenteve të panevojshme një “Bravo” të madhe!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco