Biologët e gjejnë pitonin gjigant në Florida, 5.5 metra i gjatë

Biologët e gjejnë pitonin gjigant në Florida, 5.5 metra i gjatë

13:31, 26/06/2022

Biologët e gjejnë pitonin gjigant në Florida, 5.5 metra i gjatë

Pitoni më i madh i regjistruar ndonjëherë në Florida, SHBA është  identifikuar nga biologët.

Gjarpri gjigant, është femër me një gjatësi që arrin gati 5.5 metra dhe një peshë gati 100 kilogramë. Brenda gjarprit të rrezikshëm u gjetën 122 vezë.

 

Një piton mashkull me një kamera në të “ndihmoi” për ta gjetur. Ai i çoi ekspertët te femra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco