4 shenjat e horoskopit që duan të kenë një lidhje, por shmangin martesën

4 shenjat e horoskopit që duan të kenë një lidhje, por shmangin martesën

14:12, 28/05/2022

Ndërsa shumë njerëz gëzojnë të jenë në një marrëdhënie romantike për dashurinë dhe mbështetjen që partnerët ofrojnë, shumica e tyre e shohin martesën si qëllimin përfundimtar në jetë. Por nuk është kështu për të gjithë pasi ka disa shenja të horoskopit që preferojnë të jenë të dashuruar, por shmangin martesën.

Dashi: Shumë persona të shenjës së dashit kërkojnë siguri nga marrëdhëniet romantike. Duke ditur se ata janë të dashur dhe se njerëzit ndihen të tërhequr prej tyre, u jep njëfarë besimi dhe rrit vetëvlerësimin e tyre. Megjithatë, këta individë të pavarur nuk u pëlqen të jenë të lidhur, kështu që ata i shpëtojnë idesë së martesës, por preferojnë të jenë në një lidhje.

Akrepi: Një nga arsyet kryesore të të qenit në një martesë të suksesshme është të ulni vigjilencën tuaj dhe të lini personin tjetër të rrijë pranë jush. Megjithatë, Akrepi nga natyra është jashtëzakonisht mosbesues ndaj të tjerëve dhe ata kurrë nuk hapen në një nivel emocional. Kjo shpesh i bën partnerët të heqin dorë nga ideja për t’u martuar me ta.

Gaforrja: Edhe pse gaforrja kërkon siguri emocionale, ata marrin shumë vlerësim nga miqtë dhe familja e tyre. Duke qenë se vlerësojnë edhe lirinë personale kur bëhet fjalë për financat, ata e urrejnë idenë për të pasur financa të përbashkëta me një burrë ose grua. Kjo është arsyeja pse shumë prej tyre kanë preferuar të jenë beqarë dhe të dalin rastësisht.

Luani: Individët e shenjës së Luanit pëlqejnë të jenë në kontroll të vendimeve dhe fatit të tyre në çdo kohë. Pra, ata hezitojnë të lejojnë që dikush të ketë kontroll mbi jetën e tyre si burrë apo grua. Ata preferojnë ta mbajnë lidhjen rastësore dhe të mos angazhohen për martesë, gjë që mund të jetë e dëmshme për të dashurit e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco