Sa kafshë shihni në këtë iluzion optik? Pak njerëz mund t’i gjejnë më shumë se gjashtë

Sa kafshë shihni në këtë iluzion optik? Pak njerëz mund t’i gjejnë më shumë se gjashtë

14:15, 18/05/2022

Imazhi i çuditshëm bardh e zi fsheh një numër kafshësh – por shumica e njerëzve mund të shohin vetëm disa.

Fotografia, ka gjithsej tetë kafshë.

Tre janë në anën e majtë të figurës, dy në mes dhe tre janë në anën e djathtë.

Nëse keni arritur të shihni më shumë se gjashtë prej tyre do të thotë se jeni më intuitiv se shumica e njerëzve. /Reporteri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco