Qeni pa rosat dhe u hodh në ujë pas tyre, skena është gazmore

Qeni pa rosat dhe u hodh në ujë pas tyre, skena është gazmore

10:16, 20/01/2022

Çfarë filloi si një shëtitje e lehtë për këtë qen shpejt u kthye në një lojë emocionuese me rosat në përrua. Njihuni me Winston, një retriever kureshtar nga Charlotte, i cili thjesht nuk mund të rezistonte duke mos eksploruar rosat gjatë një shëtitjeje në park.

Në një video të postuar në TikTok, Winston noton në mes të kanalit, ende i lidhur me një zinxhir, ndërsa një zë në sfond thotë “Po, jam unë. Me siguri po pyesni veten se si përfundova në këtë situatë”.

Winston po ecte nëpër një kanal në Parkun e Lirisë së Charlotte në një ditë të bukur dhe me diell. Pastaj pa tre rosat në ujë. Pa hezituar ai u hodh në ujë, duke notuar me ta, gati duke e tërhequr zvarrë pronarin me vete. Aksidenti gazmor, i publikuar më 10 janar, deri më tani ka mbledhur 7.4 milionë shikime.

Ekspertët shpesh përsërisin se sa miqësorë dhe lozonjarë janë retrieverët, dhe dashuria e tyre për të sjellë gjëra është e dukshme nga emri i tyre, dhe për rrjedhojë aftësia e tyre për të gjuajtur qentë.

Pra, është e vështirë të fajësosh Uinstonin që u hodh në kanal, instinktet e tij të qenit e pushtuan kur ai dalloi rosat, në mënyrën e vërtetë të një retrieveri të artë. 

#GoldenRetriever #dogsofttiktok #humbled #animallover ♬ Originalton – POV’s

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco