Anija e parë akullthyese private tashmë në treg, vjen së bashku me nëndetësen luksoze

Anija e parë akullthyese private tashmë në treg, vjen së bashku me nëndetësen luksoze

13:03, 15/07/2020

Anija e parë private që thyen akujtë është tashmë në treg për një vlerë prej £665,000 në javë, pasi u nxorr në shitje nga nja miliarder rus.

Anija e quajtur La Datcha vjen së bashku me nëndetësen e saj private.

Ajo ka gjithashtu motorë bore dhe mund të qëndrojë në punë pa u mbushur me karburant për 40 ditë.

La Datcha u nxorr në treg këtë javë, pas ndërtimit nga firma Damen Yachting.

Ajo kushtoi £79.5millionë për tu ndërtuar. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco