Agjencia Europiane Hapësinore ndan foton e ‘Godzillas’, resë gjigante portokalli

Agjencia Europiane Hapësinore ndan foton e ‘Godzillas’, resë gjigante portokalli

16:02, 14/07/2020

Imazhet e reja satelitore nga European Space Agency (ESA) shfaqin një re gjigante tymi  në ngjyrë portokalli që po afrohet drejt Oqeanit Atlantik.

E quajtur 'Godzilla', reja arriti për më pak se një muaj Karaibet, Amerikën e Jugut dhe SHBA.

ESA ka ndarë foton mahnitëse që shfaq ‘Godzillën’ në faqën e saj zyrtare.

Reja ka masën e 48 shteteve amerikane.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco