Mos e humbni Super Hënën Rozë sonte; Është më spektakolarja e vitit

Mos e humbni Super Hënën Rozë sonte; Është më spektakolarja e vitit

22:29, 07/04/2020

Super Hëna Rozë do të ndriçojë qiejt e botës mbrëmjen e 7 prillit me fuqinë ndriçuese më të madhe të vitit. Sipas austronautëve, ky fenomen astrologjik do të garantojë hënën më spektakolare të vitit e cila do të jetë në pikën më të afërt me Tokën.

Mbiemri rozë nuk ka lidhje me ngjyrën e saj, por me një lule të quajtur Mhlox e cila është tregues i stinës së pranverës dhe ciklit të hënës.

Ajo do të shihet duke filluar që nga ora 7.00 e mbrëmjes dhe për 10 orë në vazhdim. Sipas austronautëve është një mënyrë për të zbuluar lidhjet me natyrën, kozmosin, universin.

Në këtë kohë kur pandemia ka mbërthyer globin, natyra nuk harron të na surprizojë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco