VIDEO/Ja si do të dukeni pas karantine, nëse luani video-lojëra pa u kujdesur për veten

VIDEO/Ja si do të dukeni pas karantine, nëse luani video-lojëra pa u kujdesur për veten

13:43, 07/04/2020

Ai ka sy flakë të kuq, një shtyllë kurrizore të dëmtuar dhe duar me kallo- në 20 vite kështu do të jesh dhe ti nëse nuk kujdesesh për veten gjatë lojërave elektronike, paralajmërojnë ekspertët.
'Michael' — lojëtari i video-lojërave, i zbehytë dhe kurrizo-- është një model që tregon se si qëndrimi para ekranit i dëmton lojëtarët.
Izolimi për shkak të koronavirusit ka bërë që shumë njerëz të luajnë lopjëra elektronikë për orë të zgjatura. Për këtë arsye kërkuesit vendosën të krijojnë një model që shfaq ndikimin që ky stil jete ka në trupin e njeriut.
Tashmë OBSH e cilëson 'varësinë nga video-lojërat' si një çregullim psikologjik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco