Po rrini në shtëpi? Ja si ta shndërroni në një ambient magjik me vetëm pak punë

Po rrini në shtëpi? Ja si ta shndërroni në një ambient magjik me vetëm pak punë

14:47, 26/03/2020

Shtëpia është gjithçka që ne shohim këto ditë karantine, kështu që pse të mos fokusohemi tek ajo dhe ta shndërrojmë në një ambient të mrekullueshëm që dhe dekoruesit e shtëpive që shohim në instagram do ta kishin zili.

Ja disa këshilla si ta arrijmë këtë:

Shndërroje një mur në galerinë tënde personale

Zgjidh disa foto të bukura dhe domethënse për ty dhe vëru atyre një kornizë. Më pas dedikoju fotove të tua një mur të veçantë.

Pastro raftet

Largoni gjëra të panevojshme nga raftet. Çdo objekt jo estetik mund të qëndrojë në një sirtar.

Modernizo kokën e krevatit

Kjo është diçka që ju ndryshon dhomën vërtetë shumë. Lyejeni atë ose mbulojeni me një copë tërheqëse

Krijo dekorime artistike

Krijo dekorime artistike duke përdorur material si lodra fëmijësh. Në një sfond minimalist, ky shpërthim ngjyrash do të jetë i mirëpritur.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco