KarantinĂ« mes luksit, zinxhiri i hoteleve ofron ‘paketĂ«n e izolimit’

KarantinĂ« mes luksit, zinxhiri i hoteleve ofron ‘paketĂ«n e izolimit’

14:25, 25/03/2020

Një zinxhir hotelesh luksoze në Zvicër po ofron një paketë karantine për klientët e tij që përfshin një test koronavirusi, vizita doktori dhe kujdes mjekësor 24 orë.

Le Bijou është pjesërisht hotel dhe pjesërisht kompani apartamentesh që ofrojnë dhe shërbim dhe ka filiale në Zyrih, Gjenevë dhe Basel.

Me rreth 20% të botës në karantinë, industrai e shërbimeve ka hasur një rënie të ndjeshme.

Duke qënë në kufi me Italinë, Zvicra e vuajti që herët këtë gjë.

Për këtë arsye hoteli luksoz zgjodhi këtë alternativë si një mënyrë për të vazhduar punën.

Le Bijou mundëson që dhe karantina të jetë një eksperiencë e magjishme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco