Grabitet një lokal në Besi nën kërcënimin e armëve

Grabitet një lokal në Besi nën kërcënimin e armëve

10:52, 22/02/2021

Pasditën e diele, derisa dy shitës po p[risnin klientë në lokalin e tyr enë fshatin Besi të kryqeytetit, papritmas aty janë shfaqur dy persona të armatosur e maskuar, të cilët ua a kanë marrë paratë.

Rasti po hetohet si grabitje e armatosur.
 
Policia njofton se në fshatin Besi të Komunës së Prishtinë me 21 shkurt rreth orës 18:45, dy viktima meshkuj kosovarë kanë raportuar se, derisa ishin në lokalin e tyre kanë hyrë dy persona të dyshuar të maskuar dhe armatosur  duke i kanosur viktimat kanë arritur që me forcë t’ju marrin-grabisin para të gatshme dhe janë larguar në drejtim të panjohur. 

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin, ndërsa është informuar edhe prokurori. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco