E neveritshme/ 30 vjeçari shqiptar përdhunon të miturën me të meta mendore

E neveritshme/ 30 vjeçari shqiptar përdhunon të miturën me të meta mendore

19:18, 21/01/2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 30-vjeçar shqiptar, duke përfituar nga privimi mendor i një 15-vjeçareje, dyshohet se e përdhunoi atë.

Nga dëshmitë në dosjet e çështjes së neveritshme, incidenti ndodhi të martën e kaluar në Volos.

Nga informacionet, autori i krimit është një 30-vjeçar dhe viktima është një vajzë e mitur. Të dy u takuan përmes mediave sociale dhe zhvilluan shpejt një marrëdhënie.

Sipas dëshmisë së saj, e cila paraqitet ekskluzivisht nga newsit.gr, ata të dy filluan të shkëmbenin mesazhe gjatë pushimeve të Krishtlindjeve. “Unë u takova me të përmes Facebook dhe i dërgova një ftesë për t’u bërë miq rreth pushimeve”. “Unë i thashë sa vjeç isha dhe ai më tha se ai ishte shqiptar”, thuhet se vajza e mitur i tha policisë.

Pas dëshmisë së saj, ajo flet për mënyrën se si u bë takimi  të martën e kaluar, por edhe për ato që pasuan në shtëpinë ku e coi të miturën  30-vjeçari. “Ne ishim fillimisht jashtë në  Volos dhe pastaj shkuam në shtëpi. Ne u ulëm në divan dhe pastaj ai më kërkoi të hiqja trikon sepse ishte nxehtë. “Përfundimisht të dy i zhveshëm të gjitha rrobat dhe më erdhi mbi mua,” tha 15-vjeçarja.

Pastaj, sipas asaj që përmendi vajza 15-vjeçare, kishte kryer marrëdhënie seksuale me 30-vjeçarin.

Gjatë gjithë kohës që vajza e mitur ishte tek shtëpia e 30 vjecarit, prindërit e saj po përpiqeshin të lidheshin me të. Telefoni i saj celular kishte marrë shumë telefonata nga babai dhe nëna e saj, por ato mbetën pa përgjigje. 30-vjeçari e këshilloi vajzën të thoshte se ajo kishte shkuar te një mik i saj dhe se ajo nuk ishte me të.

Por prindërit e saj nuk e besuan dhe i kërkuan që ajo t’u tregonte të vërtetën. Ajo më pas tregoi cfarë kishte ngjarë me 30 vjecarin dhe ata menjëherë raportuan ngjarjen tek  autoritetet e policisë, të cilët vazhduan me arrestimin  e tij.

Ishte hera e parë që autori dhe viktima u takuan nga afër pasi shkëmbyen mesazhe në mediat sociale.Shqiptari u dërgua dje në mesditë te prokurori i cili vendosi ndjekje penale për 30 vjecarin i akuzuar  për një krim të rëndë për abuzimin e një personi të paaftë për rezistencë, në një akt seksual. Ai u referua në hetuesi nga i cili mori një afat për të kërkuar falje të premten e ardhshme. Sipas paragrafit 1 të nenit 338 të Kodit Penal, kushdo që abuzon me persona të paaftësisë mendore ose fizike përveç ndonjë shkaku të pamundësisë së tij për të rezistuar, vepron me të me marrëdhënie seksuale dënohet me burgim deri në 10 vjet.

Nga ana e tij, shqiptari në faljen e tij deklaroi se ai nuk dinte për privimin mendor të vajzës dhe se ata vazhduan të putheshin dhe të përkëdheleshin, pa kryer një akt seksual.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco