EMRI/ Kush është vajza që vrau veten, pse policia shoqëroi nënën dhe dajën e saj

EMRI/ Kush është vajza që vrau veten, pse policia shoqëroi nënën dhe dajën e saj

21:41, 26/10/2020

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në lagjen Shkozë në Tiranë, ku u raportua e vdekur shtetasja 33 vjeçare, Marsida Hysa.

Fillimisht familjarët raportuan se e reja humbi jetën si pasojë e një ataku kardiak.

Por pas dyshimeve policia ka nisur hetimet dhe nga kqyrja e trupit ka zbuluar se 33-vjeçarja me në gjendje të rënduar psikologjike ishte vetëvrarë me armë zjarri.

Pas ngjarjes mësohet se familja fshehu armën, por pasi ngjarja u zbulua, policia gjeti dhe sekuestroi armën.  

Policia ndërkohë ka vënë në hetim të lirë katër familjarë për veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës, pasi prishën vendin e ngjarjes dhe fshehën armën.

Të shoqëruar në polici janë nëna dhe daja e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco