Ja për çfarë veprash u akuzuan 8 ferizajas

Ja për çfarë veprash u akuzuan 8 ferizajas

10:42, 14/10/2020

Prokuroria Themelore Ferizaj, ka ngritur shtatë aktakuza për vepra penale ndaj tetë personave gjatë 24 orëve të fundit.

Prokurorët kanë ngritur tri aktakuza kundër tre personave për veprën penale “dhuna në familje”. Dy aktakuza kundër tre personave për veprën penale “kanosja” dhe dy aktakuza kundër dy personave për veprën penale “vjedhje e shërbimeve”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco