Të martën në Kosovë ndodhën 62 aksidente trafiku

Të martën në Kosovë ndodhën 62 aksidente trafiku

09:27, 14/10/2020

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 62 aksidente trafiku, 25 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse 37 raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale.

Në statistikat e përgjithshme të publikuar nga Policia e Kosovës, bëhet e ditur se janë shqiptuar 955 tiketa trafiku dhe 729 tiketa të shqiptuara në bazë të ligjit për pandeminë COVID-19.

Po ashtu, ditën e martë, Policia ka arrestuar 39 persona, 25 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 2 në vuajtje të dënimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco