VIDEO/ Shkëmbinjtë shkëputen nga mali dhe bien mbi makinat, raportohen të plagosur

VIDEO/ Shkëmbinjtë shkëputen nga mali dhe bien mbi makinat, raportohen të plagosur

16:43, 10/08/2020

Në provincën kineze jug-perëndimorë, Sichuan, një aksident i tmerrshëm ka ndodhur ditën e shtunë.

Për shkak të rreshjeve të shiut, rreth orës 10:55  disa shkëmbinj u shkëputën nga mali dhe bllokuan autostradën në qytetin e Yinbin.

Si pasojë  tre persona mbetën të lënduar të cilët menjëherë u shoqëruan për në qendrën spitalore.

Pamjet tregojnë disa shkëmbinj gjigandë të cilët rrokullisen poshtë kodrës dhe përplasen në makinat që janë duke qarkulluar.

Policia ka mbyllur rrugën  dhe menjëherë kanë filluar riparimet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco