Kapen dy shtetasë nga Shqipëria duhe hyr ilegalisht në Kosovë

Kapen dy shtetasë nga Shqipëria duhe hyr ilegalisht në Kosovë

15:40, 08/04/2020

Janë shoqëruar në stacionin policor dy të dyshuar meshkuj shtetas të Republikës së Shqipërisë, pasi që të njëjtit kanë kaluar kufirin ilegalisht nga R. e Shqipërisë për në R. e Kosovës rreth orës 13.05 në fshatin Gorozhup.

Policia njofton se me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë depërtuar në R. e Shqipërisë dhe rasti shkon në procedurë të rregulltë si kalim i paautorizuar i kufirit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco