Pique dhe Clara Chia shihen në gjykatë

Pique dhe Clara Chia shihen në gjykatë

18:59, 18/06/2024

Në një përballje të rëndësishme ligjore, Clara Chia dhe i dashuri i saj,Gerard Pique, morën pjesë në Gjykatën Penale numër 14 në Barcelonë për t’u përballur me fotografin Jordi Martin. Kjo rrjedh nga një padi për ngacmim e ngritur nga Chia në qershor 2023, e cila mund të rezultojë në deri në pesë vjet burg për Martinin nëse ai shpallet fajtor.

Image

Që nga ndarja e tij nga ylli ndërkombëtar i muzikës pop, Shakira, marrëdhënia e Gerard Pique me figura të veçanta mediatike ka qenë e tensionuar.

Një nga kundërshtarët më të shquar ka qenë Jordi Martin, një paparac i lidhur me shfaqjen popullore në gjuhën spanjolle ‘El Gordo y La Flaca’ në Univision. Martin ka ndjekur intensivisht marrëdhënien e re të Pique me Clara Chia, shpesh duke e gjetur veten në mosmarrëveshje me çiftin.

Image

U përfol se Martini ishte i rëndësishëm në ekspozimin e tradhtisë së pretenduar të Pique me Chian, gjë që e përshkallëzoi famën e tij.

Ndjekja e vazhdueshme çoi në një urdhër ndalimi ndaj tij, duke nënvizuar dëshirën e çiftit për privatësi.

Image

Megjithatë, në një moment, Pique më vonë tërhoqi akuzat e tij kundër Jordin.

Dokumenti, i datës 10 korrik 2023, detajon ndërprerjen e procedurave ligjore kundër Martinit.

Më tej në dokument sqarohet se vendimi i Pique për t’u tërhequr nga çështja çoi në rrëzimin e akuzës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco