Aktori shqiptar, pjesë e serialit të famshëm 'The Walking Dead'

Aktori shqiptar, pjesë e serialit të famshëm 'The Walking Dead'

15:43, 28/09/2023

Sjhqiptarët po na bëjnë krenarë në mbarë botën dhe sukseset e tyre janë të panumërta!

Prej katër vitesh, aktori i njohur Genc Jakupi ka arritur suksese të mëdha në kinematografinë ndërkombëtare.

Një arritje të tillë aktori e ka shtuar edhe së fundmi duke u bërë pjesë e serialit televiziv amerikan “The Walking Dead”.

Jakupi do të luajë personazhin me emrin ‘Armand’ dhe do të debutoj në episodin e katër të serisë.

Kjo u bë e ditur nga faqja zyrtare e serialit në llogarinë e Instagramit.

“Aktori Genc Jakupi i është bashkuar kastit të “The Walking Dead: Daryl Dixon” në rolin e Armandit. Personazhi i tij do të debutojë në episodin 4”, shkruhej në postim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco