Sufjan Stevens flet publikisht për sindromën Guillain-Barre

Sufjan Stevens flet publikisht për sindromën Guillain-Barre

15:26, 21/09/2023

Kantautori Sufjan Stevens është hapur për eksperiemnvën e tij me sindromën Gullian – Barre e cila është një crregullim autoimun.

“Neurologët më diagnostikuan me një çrregullim autoimun i quajtur Sindroma Guillian-Barre”, tha Stevens në një postim në Instagram.

Stevens iu nënshtrua trajtimit me infuzion të imuno-hemoglobinës për pesë ditë, i cili rezultoi i suksesshëm.

Këngëtari kaloi dy javë në spital dhe më tetë shtator u transferua në rehabilitimin akut, ku tani po i nënshtrohet terapisë intensive fizike dhe okupacionale për të rifituar forcat dhe për të mësuar të ecë sërish.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco