Naomi Campbell: Po e “vrisja veten” nga varësia ndaj drogës

Naomi Campbell: Po e “vrisja veten” nga varësia ndaj drogës

14:00, 21/09/2023

Naomi Campell zbuloi se varësia e saj nga droga pothuajse e vrau atë në kulmin e karrierës së saj në vitet ’90.

Ylli legjendar u tregua e sinqertë për abuzimin e saj në të kaluarën me substanca në serialin e ri dokumentar të AppleTV+ “The Super Models”, duke pranuar se ajo iu kthye kokainës për të përballuar traumën e fëmijërisë dhe vdekjen e stilistit dhe mikut të ngushtë italian Gianni Versace.

“Mendoj se kur fillova të përdorja, kjo ishte një nga gjërat që u përpoqa të mbuloja, ishte pikëllimi, varësia është një gjë e tillë”, tha Campbell.

Ikona e modës tha se bota e saj u trondit kur Versace u vra jashtë shtëpisë së tij në Miami Beach në vitin 1997, raporton PageSix.

“Ai ishte shumë i ndjeshëm për të më ndjerë mua, sikur të më shtynte kështu që kur ai vdiq, pikëllimi im u bë shumë i keq.”, u shpreh Campbell.

Supermodelja e lindur në Britani luftoi me varësinë e saj për pesë vjet, madje u rrëzua gjatë një sesioni fotografik në 1999.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco