Mund të fitosh para duke ndjekur 'live' Beyonce dhe Taylor Swift!

Mund të fitosh para duke ndjekur 'live' Beyonce dhe Taylor Swift!

12:01, 21/09/2023

Dy gazeta amerikane po kërkojnë dikë për të ndjekur dhe për të raportuar koncertet e Taylor Swift dhe Beyoncé. “Gannett”, rrjeti më i madh i gazetave në Shtetet e Bashkuara, ka njoftuar se do të punësojë dy gazetarë për të mbuluar koncertet e tyre. Synimi është të tregojnë kuptimin e muzikës së tyre dhe efektin që të dy këngëtarët po lënë në shoqëri.

Në përshkrimin e punës për Beyoncé, Gannett tha se po kërkonte një gazetare që mund të tregonte se si ndihet ndikimi i saj dhe ikonës ndërkombëtare ndër breza dhe se si ajo ka qenë një forcë në gjithçka, nga mënyra se si opinionet e vendeve konkurrojnë me mënyrën se si gratë mendojnë për partnerët e tyre.

Sa i përket gazetarit që do të mbulojë Taylor Swift, gazeta amerikane tha se ai do të duhet të identifikojë pse ndikimi i yllit të popit përhapet si flakë dhe çfarë përfaqëson baza e fansave të saj në kulturën pop.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco