Saranda Alija synon Eurovisionin, finaliste në festivalin e RTK-së

Saranda Alija synon Eurovisionin, finaliste në festivalin e RTK-së

09:15, 21/09/2023

Këngëtarja, Saranda Alija, sot është pafundësisht e lumtur.

Kështu shprehet ajo në një postim në llogarinë e saj në Facebook, duke treguar se do të jetë pjesëmarrëse në mesin e 18 këngëve finaliste në festivalin e këngës në Radio Televizionin e Kosovës, i cili mbahet për herë të parë.

Mendoj ku je”, quhet kënga me të cilën Saranda konkurron në RTK, me synimin për ta rrëmbyer çmimin kryesor dhe për ta përfaqësuar më pas shtetin tonë në festivalin evropian të këngës, Eurovision.

“Shihemi së shpejti”, shkroi këngëtarja në postimin e saj.

saranda alija rtsh

Saranda së fundmi ka publikuar edhe një këngë të re së bashku me videoklip, të titulluar “Ishin njo”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco