Pas shumë vitesh, Demi Lovato bën paqe me Taylor Swift

Pas shumë vitesh, Demi Lovato bën paqe me Taylor Swift

17:44, 14/09/2023

Pasi Demi Lovato  doli në skenën e MTV Video Music Awards të martën për të performuar disa hite të saj , ajo  e bëri të qartë se e vlerësonte përgjigjen e Swift ndaj performancës.

Gjatë gjithë transmetimit të drejtpërdrejtë, këngëtarja është pikasur në publik duke kërcyer dhe kënduar së bashku me këngët e Lovatos.  Dhe pasi një llogari e fansave të Swift postoi një video të saj  duke kërcyer me këngën e Lovato, “Cool for the Summer”, ajo iu përgjigj postimit në X (dikur Twitter) me një sërë fytyrash buzëqeshje të mbuluara me zemër.

Demi  iu drejtua gjithashtu reagimit të audiencës në listën A ndaj performancës së saj gjatë një Live të fundit në Instagram, duke thënë: “Isha vërtet krenare për të. Jam shumë e lumtur  dhe ishte mirë të shihja të gjithë duke e shijuar atë në audiencë,  kërcyer Kelsea Balerini dhe Taylor Swift. Duke i parë ata duke kërcyer me këtë gjë ma ngrohën zemrën. Ishte shumë bukur.” Përveç fitoreve të saj historike në VMAs, Taylor gjithashtu u bë virale për shkak të disa shfaqjeve në audiencë në shfaqjen vjetore të çmimeve.

Megjithëse Swift, Lovato dhe shoqja e tyre e përbashkët, Selena Gomez, kaluan kohë së bashku në adoleshencë, Swift dhe Lovato me sa duket patën një grindje. Në vitin 2016, artistja  bëri disa komente për “skuadrën” e Swift që nuk kishte “trupa normalë” pasi më parë kishte fyer mungesën e aktivizmit politik publik të Swift.

Lovato më parë u menaxhua gjithashtu nga Scooter Braun, një armik i njohur publik i Taylor  i cili zotëron të drejtat për muzikën e saj dhe e shtyu atë të riregjistronte albumet e saj të hershme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco