Publikohet fotoja e fundit e Tina Turner para se të ndërronte jetë!

Publikohet fotoja e fundit e Tina Turner para se të ndërronte jetë!

12:06, 26/05/2023

Fotoja e fundit e Mbretërëshës së Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner është ripublikuar pas vdekjes së saj.

Në foton e postuar në Twitter në mars 2021, këngëtarja hitit ” Proud Mary ” u shfaq komode në shtëpi, e veshur pantallona të zeza dhe një pulovër me të njëjtën ngjyrë, me flokët e saj të drejta dhe një pamje pa grim.

Krahas fotos, ajo shprehu entuziazmin e saj për dokumentarin e saj “Tina”: “Jam shumë e emocionuar të ndaj këtë film me ju – duke parë skenat e koncertit më bënë të rijetoj disa nga momentet më krenare të jetës sime.”, tha ajo sipas Page Six .

Duke reflektuar mbi karrierën e saj të shquar prej gjashtë dekadash në dokumentar, Turner vuri në dyshim konceptin e krenarisë: “Disa njerëz thonë jetën që kam jetuar dhe shfaqjet që kam dhënë, vlerësimin… Unë duhet të jem krenare për këtë. Unë jam. Por kur ndalon së qeni krenar? Dua të them, kur, si të përkulesh ngadalë? Thjesht largohu?”

E madhja Tina Turner ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Küsnacht, afër Cyrihut të Zvicrës, në moshën 83-vjeçare, pas një beteje të gjatë me sëmundjen. Një deklaratë në Instagramin e saj zyrtar përcolli trishtimin e thellë të vdekjes së saj dhe festoi ndikimin e saj të qëndrueshëm në botë:

“Me muzikën e saj dhe pasionin e saj të pakufishëm për jetën, ajo magjepsi miliona fansa në mbarë botën dhe frymëzoi yjet e së nesërmes. Sot i themi lamtumirë një shoqeje të dashur që na lë të gjithëve punën e saj më të madhe: muzikën e saj. Gjithë dhembshuria jonë e përzemërt shkon pranë familjes së saj. Tina, do të na mungosh shumë.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco