Të famshmit që pendohen për gjërat që i kanë bërë

Të famshmit që pendohen për gjërat që i kanë bërë

15:30, 28/03/2023

Shkenca na thotë se kur duam të eksplorojmë një përvojë krejtësisht të re, jemi të prirë ndaj vendimmarrjes së nxituar.

Impulsiviteti mund të jetë i ndërlikuar dhe duke thënë menjëherë “po” na bën të mendojmë për zgjedhjet tona pasi të ketë kaluar batica.

Yjet e Hollivudit dëshmojnë se lëvizjet e mëdha në karrierë kërkojnë të mendosh para se të jetë tepër vonë dhe se është normale të shikosh prapa.

Ne besojmë në fuqinë e shanseve të dyta. Kjo është arsyeja pse kemi mbledhur disa histori nga të famshmit tanë të preferuar që morën mësime të vlefshme në kulmin e famës së tyre.

Sophie Turner: u pendua që nuk e mbaroi shkollën

Robert Pattinson: u pendua që e luajti rolin e Edward Cullen

Jennifer Aniston: u pendua që i preu flokët në stilin e saj ikonë

Christina Applegate: u pendua që e refuzoi rolin e Elle Woods

Nick Lachey: u pendua që luajti në reality show-un e tij

George Clooney: u pendua që luajti Batman-in

Courteney Cox: u pendua që bëri operacione plastike

Cher: u pendua që e humbi shansin për t’u lidhur me Elvisin

Kris Jenner: u pendua që u divorcua nga Robert Kardashian

Bella Hadid: u pendua që e operoi hundën

Ryan Reynolds: u pendua që i tha PO roleve të tij të hershme prej superheroi

Zac Efron: u pendua që ndryshoi stilin e jetesës për një rol filmi

Julianne Moore: u pendua që “luajti” shpesh me formën e vetullave të saj

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco