'Këtu jep shumë dhe nuk merr asgjë', Elvis Pupa tregon arsyet pse nuk jeton në Shqipëri

'Këtu jep shumë dhe nuk merr asgjë', Elvis Pupa tregon arsyet pse nuk jeton në Shqipëri

14:00, 24/03/2023

Aktori Evis Pupa është një tjetër personazh brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”, i cili me qetësinë e tij ka arritur që të rrëmbejë zemrat e shqiptarëve.

Prej vitesh ai jeton larg Shqipërisë, në Australi, dhe së fundmi gjatë një bisede me këngëtarin Lorenc Hasrama është shprehur i shqetësuar për gjendjen ekonomike në vendin tonë.

Ai është shprehur se nuk ka arsye që të jetosh në Shqipëri për aq kohë sa nuk paguan dot faturat.

“Dhe të jesh i detyruar se në fund fare nuk paguan dot faturat. Te jesh i detyruar të shkosh në një vend tjetër edhe të bësh një punë fare normale, dhe ti i siguron të ardhurat, kurse këtu duke bërë maksimumin tënd këtu nuk i siguron dot. E si ta dua unë, kushdo qoftë kush drejton dhe kush i bën këto lloj politikash. Si të më bëjë përshtypje mua, po s’dua të di fare a jan gjall a janë vdekur. Ka njerëz që nuk sigurojnë ilaçet”, tha Pupa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco