Luizi-Antonetës: T’i di pikat e dobëta, por s’do ti përdor

Luizi-Antonetës: T’i di pikat e dobëta, por s’do ti përdor

21:31, 23/03/2023

Teksa qëndronte vetëm, Luizi i është afruar Antonetës dhe e ka pyetur se për çfarë arsye është e mërzitur.

Ndryshe nga çdo herë, ata kanë bërë një bisedë të sinqertë me njëri tjetrin.

Antoneta tha se po përpiqet  të qetësohet, kështu do të mund të kontrollonte kundërpërgjigjet e nxituara, pasi ka frikë se  mund të dalë nga vetja.

Luizi e pyeti nëse ajo e sheh si njëri të keq ose të mirë.

Antoneta tha se ai është njëri i mirë, por ndonjëherë e tepron duke kaluar limitet e lojës.

Luizi i tha se i’a di pikat e dobëta asaj, njësoj siç i’a di dhe gjithë banorëve të tjerë.

Ai shtoi se nuk do i’a përdorë asnjëherë, pasi prej saj nuk ndihet “me shpatulla pas murit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco