VIDEO/ Frikë në studio, momenti kur prezantuesja e njohur bie në tokë live

19:23, 22/03/2023

Pas incidentit të disa ditëve më parë, kur një prezantuese amerikane humbi ndjenjat dhe u rrëzua në tokë gjatë transmetimit direkt, një situatë e ngjashme u regjistrua edhe në Kolumbi, mbrëmjen e djeshme, ku një prej prezantueseve më të njohura në vend, humbi ndjenjat dhe u rrëzua në dyshemenë e studios gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë.

Elianis Garrido, 35 vjeç ishte ulur në stol, ndërsa bashkëprezantonte shfaqjen ‘Lo Sé Todo’ (‘Unë di gjithçka’) kur ndodhi incidenti.

Në pamjet e publikuara në media dhe rrjetet sociale mund të shihet momenti kur ajo papritmas mbulon fytyrën me duar dhe rrotullohet në karrigen e saj përpara se të rrëzohet përtokë.

Menjëherë pas kësaj, kamerat ndalen dhe fokusojnë kolegun e saj të shqetësuar Ariel Osorio, i cili bëri thirrje për një ndërprerje reklamash. Kolegë të tjerë nxituan menjëherë pranë saj, duke i dhënë ndihmën e parë prezantueses 35-vjeçare.

Pasi ajo u dërgua me urgjencë në spital, kolegu i saj u tha shikuesve se bashkëprezantuesja kishte pasur ‘probleme respiratore’. Ai tha se 35-vjeçarja ndodhet në spital dhe po merr trajtimin e duhur mjekësor.

Kjo e fundit nuk e ka komentuar ende episodin e frikshëm që ka kaluar, ndërsa thuhet se gjendja e saj shëndetësore është e mirë dhe se gjithçka ka kaluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco