Sanremo 2023/ Pas shkatërrimit të skenës nga artisti italian, reagon Amadeus: Blanco më kërkoi falje

Sanremo 2023/ Pas shkatërrimit të skenës nga artisti italian, reagon Amadeus: Blanco më kërkoi falje

14:31, 08/02/2023

Dhe pati paqe.

Pas skenës së papritur të Blanco-s i cili dje, i tërbuar për shkak të një problemi audio, shkatërron trëndafila dhe skenografi në skenën e Ariston, Amadeus sjell fundin e lumtur të konferencës për shtyp.

“Blanco më telefonoi, i erdhi shumë keq, i kërkon falje festivalit dhe të gjithëve. Ka gabuar, është i pari që e ka ditur. Ai nuk donte të mos respektonte askënd. Nuk dua ta justifikoj, por ai kërkoi falje, pasi nuk ishte i vetëdijshëm për atë që bëri. Por ndoshta në moshën 19-20 ju bëni gjëra që nuk dëshironi t'i bëni. Unë i pranoj faljet, gjithsesi"-është shprehur ai.
 Image

Gjatë konferencës për shtyp, drejtori artistik hedh poshtë çdo teori konspirative:" A është përgatitur gjithçka? Apo ishte një gabim i shkuar keq? "

"Gjatë provave ne pamë një sasi të konsiderueshme trëndafilash, ai nuk duhej të shkelmonte trëndafilat dhe të rrotullohej në to. Dhe në fakt ndodhi e kundërta. Mbrëmë nuk e kuptova që ai kishte probleme me audion dhe veproi në atë formë.

Image

Ai u pyet nëse Rai duhet të miratojë një kod më të rreptë sjelljeje, sipas modelit të Oscars dhe rastit të Will Smith, i përjashtuar nga Akademia për dhjetë vjet për shkak të grushtit në skenë të Chris Rock.

Amadeus përgjigjet: "Përjashtimi i Will Smith për dhjetë vjet, sado i gabuar të ketë qenë ai, më duket i ekzagjeruar. Nuk kam dëshirë të them që Blanco nuk duhet të jetë më pjesë e Festivalit në vitet e ardhshme. Unë e njoh Rikardon prej dy vitesh dhe gjithmonë kam gjetur një djalë të sjellshëm, të respektueshëm, asnjëherë të rrezikshëm. Ishte një surprizë për mua ta shoh atë në këtë mënyrë”.

A do ta shohim sërish në një nga mbrëmjet e ardhshme? Duket se jo "Ne nuk po flasim për këtë tani." Kërkimi i faljes publike ende nuk ka mbërritur për momentin"-ka treguar Amadeus.

Klea Sula/ syri.net
 

Image
 
 
 
 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco