Chelsea nuk ndalet në merkato, klubi anglez zyrtarizon transferimin e talentit 19 vjeçar

Chelsea nuk ndalet në merkato, klubi anglez zyrtarizon transferimin e talentit 19 vjeçar

11:26, 29/01/2023

Chelsea vazhdon të shpenzojë para këtë merkato dhe së fundmi “Blutë” kanë zyrtarizuar dhe transferimin e Malo Gustos.

Image

19-vjeçari ka ardhur nga skuadra e Lyon dhe do të aktivizohet si i huazuar këtu deri në fund të sezonit.

Ky operacion i ka kushtuar 30 milionë euro të tjera Tod Bohlit, me Malo Guston që ka firmosur një kontratë që e mban atë te Çelsi deri në qershor të vitit 2030.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco