Vdes në moshën 71-vjeçare aktorja e njohur

Vdes në moshën 71-vjeçare aktorja e njohur

09:44, 06/12/2022

Aktorja e njohur, Kirstie Alley ka vdekur në moshën 71-vjeçare. Lajmin e hidhur e kanë konfirmuar fëmijët e saj William dhe Lillie Price Stevenson.

Mediat amerikane e raportojnë këtë, duke cituar fëmijët e tyre

 

Kirstie Alley vdiq “pas një beteje me kancerin, të cilin e kishte zbuluar së fundmi”. Alley luajti Rebeça Howe në ‘Cheers’ dhe mbahet mend më së miri për portretizimin e nënës së saj në ‘Look Who’s Talking’.

Alley u shfaq në “Dancing with the Stars” në vitin 2011 dhe fitoi vendin e dytë me profesionistin e kërcimit Maksim Chmerkovskiy.

Dalja e saj e fundit televizive ishte në fillim të këtij viti në “Këngëtarja e maskuar”. Gjatë zbulimit të saj në emision, ajo tha se donte të performonte për shkak të nipërve të saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco