Kanye pretendon se Kim K e tradhtoi me basketbollistin e njohur

Kanye pretendon se Kim K e tradhtoi me basketbollistin e njohur

17:24, 02/12/2022

Kanye West pretendoi se dikur “kapi” ish-gruan e tij, Kim Kardashian, me lojtarin e NBA Chris Paul në një koment në Twitter të enjten mbrëma.

Reperi, llogaria e të cilit është pezulluar për shkak të gjuhës antisemitike, shkroi se donte të “thente një dritare të fundit” përpara se të largohej nga aplikacioni i mediave sociale.

“Para se të dilnim nga këtu, e kam kapur këtë djalë me Kim”, pohoi fituesi i Grammy, 45 vjeç. “Naten e mire.”

Tëeet-i i Ëest përfshinte një foto të Paul, i cili është i martuar me Jada Craëley që nga viti 2011. Dyshja kanë djalin Christopher, 13 vjeç dhe vajzën Camryn, 10 vjeç.

Kardashian dhe Paul, nuk kanë reaguar ende ndaj pretendimeve të West.

Twitter shpërtheu mbi akuzat, me një përdorues që shkroi, “Është kaq e rastësishme sa ju e dini se është e vërtetë”.

Para pezullimit të tij në Twitter, reperi gjithashtu ndau mbështetjen e tij për Balenciaga në mes të skandalit të shtëpisë së modës mbi një fushatë reklamimi BDSM me fëmijë.

Elon Musk, i cili bleu platformën në prill, konfirmoi largimin e West nga aplikacioni, duke shkruar: “Unë u përpoqa më së miri. Pavarësisht kësaj, ai përsëri shkeli rregullin tonë kundër nxitjes së dhunës.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco