Për herë të parë në top listën zyrtare të këngëve më të dëgjuara të vitit, tre artiste me origjinë shqiptare

Për herë të parë në top listën zyrtare të këngëve më të dëgjuara të vitit, tre artiste me origjinë shqiptare

10:04, 02/12/2022

Billboard ka filluar me publikimin e top-listave zyrtare për 10 këngët më të dëgjuara të zhanreve të ndryshme.

Tani që jemi në fund të vitit, Billboard ka filluar me publikimin e top-listave zyrtare për 10 këngët më të dëgjuara të zhanreve të ndryshme.

Të enjten u prezantuan 10 këngët më të dëgjuara të vitit të zhanrit dance/eletronic. Kësaj liste i paraprin shqiptarja Dua Lipa me këngën e saj “Cold Heart (PNAU Remix)”, në bashkëpunim me këngëtarin legjendar Elton John.

Por s’mbaron me kaq pasi pjesë e top-listës janë edhe dy shqiptare të tjera: Bebe Rexha dhe Ava Max.

Ava Max ndodhet në vendin e katër me këngën “The Motto”, ndërsa në vendin e shtatë ndodhet e renditur Bebe Rexha për hitin e saj “I’m Good (Blue)” në bashkëpunim me David Guettan.

Ndërkohë, në vendin e shtatë ndodhet e renditur Bebe Rexha për hitin e saj “I’m Good (Blue)” në bashkëpunim me David Guettan. 

Vlen të përmendet që kjo listë është suksesi vjetor i këngëve të zhanrit ritmik dhe elektronik, por secila prej tyre ka datë të ndryshme publikimi.

Gjersa këngët e Duas dhe Avas janë të publikuara që nga viti i kaluar, ajo e Bebe Rexhës ka vetëm tre muaj që është lasnuar dhe ka përfunduar e shtat si rrjedhojë e mos-kohës së duhur për t’u ngjitur ndoshta edhe më lart.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco