Pas ndarjes konfliktuale, Calvin Harris flet për herë të parë për Rita Orën

Pas ndarjes konfliktuale, Calvin Harris flet për herë të parë për Rita Orën

13:11, 28/11/2022

Calvin Harris ka këmbëngulur se ai nuk është fajtor që ishi i tij, Rita Ora braktisi albumin e saj të dytë.

Thashethemet se DJ ishte përfshirë në anulimin e albumit filluan të qarkullonin pas ndarjes së tyre në vitin 2014, kur Rita pretendoi se Calvin e kishte bllokuar atë të performonte I Will Never Let You Down – të cilën ai e shkroi dhe prodhoi – në Teen Choice Awards.

Menjëherë pas kësaj ajo konservoi albumin e saj të dytë, me fansat që spekulonin se ishte për shkak të refuzimit të Calvin për të nënshkruar disa këngë nga CD. Ndërsa Calvin, 38, heshti atëherë dhe theu heshtjen e tij të dielën për të këmbëngulur se pretendimet ishin një ‘mit’.

Pasi një fans shkroi në Tëitter se nëse albumi i dytë i Ritës nuk do të ishte anuluar ajo do të kishte qenë ‘një nga yjet më të mëdhenj të popit në botë’, Calvin u përgjigj shpejt.

Ai shkroi në Twitter: “E gjithë kjo është një mit, ka një këngë të papublikuar për të cilën kam punuar dhe nuk është e mirë”.

MailOnline ka kontaktuar përfaqësuesit e Ritës për koment. Rita – e cila tani është e martuar me regjisoren Taika Waititi – foli më parë për ndarjen e saj nga Calvin dhe konfirmoi se albumi i saj, i cili kishte vite në përgatitje, nuk do të shfaqte muzikë për të cilën dyshja kishte bashkëpunuar para ndarjes së tyre.

Ajo tha në vitin 2017: “Është një nga këto gjëra që… Epo, për mua është në të kaluarën. Çfarëdo që them, disi kthehet në titull dhe kthehet sërish në histori.’

Duke hedhur poshtë spekulimet se dyshja janë ende në mosmarrëveshje, ajo u sigurua të shtonte: ‘Ai është një djalë i shkëlqyer dhe ne jemi në marrëdhënie të mira tani’.

Ajo kishte deklaruar se Calvin ishte personi i parë me të cilin ra në dashuri me të vërtetë, por thuhet se mbeti ‘e zënë ngushtë’ kur ai njoftoi ndarjen e tyre publikisht përmes Twitter.

U pretendua se Rita nuk ishte në dijeni se Calvin do ta bënte deklaratën në faqen e mediave sociale që thoshte: “Për të adresuar spekulimet – unë dhe Rita i dhamë fund lidhjes sonë disa kohë më parë.

Ajo është një grua e bukur, e talentuar dhe i uroj gjithë të mirat. ‘Ai thuhet se i dha fund lidhjes pasi ish-çifti kishte ‘debatuar prej muajsh’ dhe ‘u nda’. Gjithashtu u pretendua se Calvin ‘urrente vëmendjen shtesë’ që erdhi pas takimit me Ritën.

Tensionet dukej se po përkeqësoheshin mes çiftit, pasi Calvin thuhet se e ‘ndaloi’ Ritën të performonte ndonjë nga materialet muzikore të tyre të bashkëpunuar – veçanërisht melodinë tërheqëse I Will Never Let You Down, e cila u ngjit në krye të top-listave pas publikimit dy vjet më parë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco