Nëna e Britney Spears i kërkon falje publike asaj për gjërat që ka kaluar gjatë kohës së konservatorit

Nëna e Britney Spears i kërkon falje publike asaj për gjërat që ka kaluar gjatë kohës së konservatorit

15:05, 05/10/2022

Nëna e Britney Spears kërkoi falje publike për çdo “dhimbje” që ylli i popit duroi gjatë konservatorit të saj 13-vjeçar.

Lynne Spears u lut për faljen e vajzës së saj në një koment në Instagram, pasi Britney tha në një postim të gjatë se “një falje e vërtetë do të ndihmonte në mbylljen” e grindjes së tyre familjare.

“Më vjen shumë keq për dhimbjen tuaj! Kam vite që më vjen keq!”, ka thënë Lynne në kërkim faljen e tyre.

“Të dua shumë dhe më mungon!”, ajo vazhdoi, duke shtuar: “Britney, thellë brenda vetes e di sa shumë të dua dhe më mungon! Kërkoj falje për çdo gjë dhe gjithçka që të ka lënduar!”.

Autorja e “Through the Storm”, 67 vjeç, iu lut gjithashtu fitueses së Grammy, 40 vjeç, që ta zhbllokonte në mënyrë që ato “të mund të flasin … personalisht”.

Një burim i afërt me Lynne tha se nëna e Spears ka qenë “duke u përpjekur të kontaktojë” me Britney përmes telefonit dhe ndihet “e pafuqishëm”, duke e lënë atë “pa zgjidhje tjetër veçse t’i drejtohet mediave sociale”.

Britney shkroi së fundmi se anëtarët e familjes së saj “nuk janë të vetëdijshëm dhe besojnë vërtet në mendjet e tyre se nuk kanë bërë asgjë të keqe” në lidhje me konservatorin e saj, që i dha babait të saj Jamie Spears, kontrolli i vendimeve personale, mjekësore dhe financiare të këngëtares së “Toxic” nga shkurti 2008 deri në pezullimin si konservator në shtator 2021.
Një gjykatës i Los Angelesit e ndërpreu marrëveshjen e diskutueshme ligjore në nëntor 2021, gati pesë muaj pasi Britney pretendoi në gjykatë se Jamie, 70 vjeç, e kishte dërguar atë në një institucion të shëndetit mendor kundër vullnetit të saj dhe e kishte detyruar të shkonte në turne.

“Unë nuk kam një familje që më vlerëson apo më respekton…. Fare. Kjo është pjesa e vështirë për mua dhe sado që i kam dashur ata, është diçka që ndoshta nuk do të mund ta kapërcej kurrë”, ka shkruar Spears.

Një burim i afërt me Britney tha se ndërsa Lynne nuk ka pasur kurrë një rol zyrtar në konservator si Jamie, ylli ndihet më e lënduar nga mosveprimi i nënës së saj, sepse ata ishin gjithmonë të afërta”.

Britney dhe babai i saj, ndërkohë, “kishin një marrëdhënie të tensionuar për vite me radhë – madje edhe para konservatorit”, sipas burimeve.

Burimi i Britney gjithashtu thekson se pavarësisht “dashurisë” së Lynne, ajo ende kërkon mbi 600,000 dollarë tarifa ligjore nga vajza e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco