Janë ndarë disa herë, por Belen Rodrigez sapo zbuloi se ajo dhe partneri i saj…

Janë ndarë disa herë, por Belen Rodrigez sapo zbuloi se ajo dhe partneri i saj…

13:33, 05/10/2022

Belen Rodriguez e lirë dhe me zemër të hapur. Në ‘Verissimo’, showgirl-ja argjentinase, aktualisht e përfshirë në ‘Tu si que vales’, ru rikthye te takimin e parë dhe rikthimin me ish-balerinin dhe tani dirigjentin Stefano De Martino.

Image

Në ‘Canale 5’, në episodin e ri të programit të drejtuar nga Silvia Toffanin, artistja 38-vjeçare rrëfeu rrugën që çoi në afrimin e tyre, gati një dekadë pas martesës dhe për hir të djalit të tyre Santiago, i cili tani është nëntë vjeç.

“Në vitin 2011 e pashë për herë të parë, në 2012 ndodhi një krizë” – fillon të komentojë një foto gjigante të bashkëshortit të saj – “U martuam, fillimisht patëm një fëmijë por jemi ende të martuar. Historia është shumë e bukur: bëmë një herë divorcin, nuk ndodhi zyrtarisht sepse u kthyem menjëherë. Më pas u ndamë, bëmë përsëri kërkesën për divorc dhe me të drejtë gjykatësi tha: “Prisni një minutë”, (…) kështu që kërkesa për divorc ka skaduar dy herë kështu që ne jemi zyrtarisht të martuar përgjithmonë. ”

Image

Belen hyri në detaje për statusin e kësaj lidhjeje, edhe për vajzën e saj të dytë Luna Marì, e cila është një vjeç.

“I dhashë vetes një shans tjetër që nuk shkoi mirë, por sigurisht që fillimisht e shpresova përndryshe nuk do ta kisha bërë, kur nuk shkoi dhe u ndanë rrugët dhe e takova përsëri atë që në fakt ka qenë gjithmonë në jetën time. Pas herës së dytë nuk ishte e lehtë për askënd sepse kisha fëmijë me një person tjetër (Antonino Spinalbese, ish-parukier dhe tani konkurrent i ‘Big Brother Vip 7’ ), kështu që gjithsesi kthimi në jetën time përfshinte pranimin e kësaj vajze të vogël që nuk është i tij, vetëm për këtë arsye – dhe unë kam shumë të tjera – ai tashmë ka fituar gjithçka për mua. Unë kam vlerësim për këtë qëndrim, për mua është e pabesueshme ajo që ai arriti të bëjë. Dhe ne ishim shumë të kujdesshëm sigurisht. Po sikur gjërat të mos shkojnë siç duhet? Me shumë kujdes filluam të takoheshim, jo në shtëpinë time, por në disa vende, u përpoqëm ta mbanim të fshehur, për një kohë ia dolëm, por më pas na gjetën paparacët. Santi e vuri re dhe ne ia komunikuam edhe atij. Ashtu si të gjithë fëmijët do të donin prindërit e tyre së bashku dhe ai është shumë i lumtur”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco