Më i bukuri i Turqisë për këtë vit, Okan Uzun i përgjigjet Syrit edhe kur pyetet për shqiptarët

Më i bukuri i Turqisë për këtë vit, Okan Uzun i përgjigjet Syrit edhe kur pyetet për shqiptarët

11:03, 04/10/2022

Ai është zgjedhur si mashkulli më i bukur në Turqi në këtë vit. Okan Uzun përpos modelingut, ka plane të mëdha në jetën e tij, pasi, do e shohim edhe si aktor. Së fundi, Okan ka ardhur në një intervistë për Syri.net Kosova, ku ka treguar rreth planeve të tij dhe për njohuritë që ka për shqiptarët. E, në pyetjen se a do merrte një nuse shqiptare, Okan u përgjigj në një formë shumë interesante

Intervistoi: Erdonit HOXHA

Syri Kosova: Okan, na thuaj fillimisht kush është Okani dhe çka i pëlqen atij të bëj?

Okan Uzun: Unë jam Okan Uzun, jam 23 vjeçar. Unë kam mbaruar universitetin e sporteve dhe tani jam trajner fitnesi dhe noti, por, puna ime kryesore është modelingu. Së fundmi jam zgjedhur i pari në Catwalk, në konkursin e MR dhe MS Turqia 2022. Bërja e fotografive dhe pozimi është një nga aktivitetet e mia të preferuara. Më pëlqen të lexoj karikaturat në kohën time të lirë dhe jam një simpatizues i motoçikletës, ngasja e një motori është një pasion për mua. Unë shkoj në teatër në ditë të caktuara të javës, ndihem i lumtur atje. Më pëlqen të shikoj podkaste dhe të bëj kalërim të paktën një herë në javë dhe të përjetoj atë adrenalinë.

Syri Kosova: Na flisni pak për karrierën tuaj si model në Turqi

Okan Uzun: Është vërtet bukur të jesh model/e në Turqi, veçanërisht agjencia ku punon duhet të jetë e pajisur mirë dhe e lidhur mirë. Mund të them se agjencia ime “Rönesans Agency” është numër një në Turqi. Të jesh para kamerës në modeling është vërtet diçka që kërkon guxim. Është vërtet emocionuese për fillestarët. Gjatë xhirimeve, duhet të jesh një person tjetër, të ulesh në fustanin që vesh, ta bartni atë fustan dhe ta tregoni.

Syri Kosova: A ndiheni si mashkulli më i bukur i Turqisë?

Okan Uzun: Sa për bukurinë, jo vetëm që është njeriu më i bukur në Turqi, por e shoh veten si njeriun më të bukur dhe më të pajisur në botë në çdo kuptim.

Syri Kosova: Përpos si model, a do t’iu shohim dhe si aktor?

Okan Uzun: Qëllimi im nuk është vetëm të jem model, por të jem aktor, modelingu është vetëm fillimi. Do të bëj çmos për ta realizuar këtë ëndërr. Të jeni të sigurt se do të jem në ekran sa më shpejt të jetë e mundur.

Syri Kosova: Na thuaj, çka dini për shqiptarët?

Okan Uzun: Shqipëria është një nga vendet që dua të shoh më shumë ndër vendet e Ballkanit. Historia jonë është e përbashkët, të dy kemi pjesë të Perandorisë Osmane. Ajo që di për shqiptarët është se janë njerëz besnik.

Syri Kosova: A do e merrje një nuse shqiptare?

Okan Uzun: Një nuse shqiptare? Kam dëgjuar që vajzat shqiptare janë të bukura, por kam dëgjuar edhe se janë pak kokëforta. :) E dini thënien “mos shkel në damarët e mi shqiptarë”.

Syri Kosova: Shqipërinë apo Kosovën, kur mendoni që ta vizitoni?

Okan Uzun:  Ka shumë vende të bukura që dua të shoh në Kosovë dhe Shqipëri. Do të doja të njihja më mirë njerëzit. Do të vij për vizitë sa më shpejt që të kem mundësi.

Syri Kosova: Cilat janë planet e së ardhmes?

Okan Uzun: Për planet e mia në të ardhmen, do të vazhdoj me aktrimin në këtë rrugë që kam nisur me modelingun. Ëndrra ime është të luaj në të njëjtat filma dhe seriale televizive si ata yjet e famshëm botërorë në Hollywood. Unë jam gati të bëj çdo lloj stërvitje që më nevojitet dhe me këtë po merrem. Shpresoj që një ditë të jem një aktor me famë botërore. Kam besim te vetja ime.

TURKCE VERSION

Bu yıl Türkiye'nin en güzel erkeği seçildi. Okan Uzun'un mankenlik dışında hayatında da büyük planları var çünkü onu oyuncu olarak da göreceğiz. Son olarak Okan, Syri.net Kosova için yaptığı bir röportajda planlarını ve sahip olduğu Arnavut bilgisini anlattı. Arnavut gelini alıp almayacağı sorusuna ise Okan çok ilginç bir şekilde cevap verdi.

Röportaj yapan: Erdonit HOXHA

Syri Kosova: Okan, önce Okan'ın kim olduğunu ve günlük olarak ne yaptığını söyle?

Okan Uzun: Merhabalar, Adım Okan UZUN, 23 yaşındayım. Üniversite beden eğitimi ve spor öğretmenliğinden mezunum. Kendi spor salonumda(Dumbell Bee) Fitness ve yüzme antrenörlüğü yapıyorum ama asıl işim modellik, modellik benim için bir tutku  aslında. 2022 yılında yapılan Miss and Mr model of  Türkiye yarışmasında Catëalk 1. seçildim. Fotoğraf çekilmek poz vermek en sevdiğim aktivitelerden bir tanesidir. Boş kaldığım zamanlarda karikatür okumaya bayılırım. Motor sevdalısıyım, motor sürmek  benim için bir tutkudur. Haftanın belli günleri tiyatroya giderim,kendimi orada mutlu hissediyorum. Podcast izlemeye bayılırım ve haftada en az bir defa at binmeye gider o adrenalini yaşarım.

Syri Kosova: Türkiye'de bir model olarak deneyiminizden biraz bahseder misiniz?

Okan Uzun: Türkiye'de model olmak gerçekten çok güzel bir şey özellikle çalıştığın Ajans iyi ve donanımlı olmalı, bağlantıları İyi olmalı. Benim ajansım "Rönesans ajans" ta Türkiye'nin bir numarası diyebilirim. Modellikte kamera karşısına geçmek gerçekten cesaret isteyen bir şeydir.  Yeni başlayanlar için gerçekten heyecan vericidir. Çekim esnasında bambaşka biri olmalısın, giydiğin elbise üzerine oturmalı, o elbiseyi taşımalı ve göstermelisin.

Syri Kosova:  Kendinizi Türkiye'nin en güzel erkeği gibi hissediyor musunuz?

Okan Uzun: Güzellik konusuna gelince. Türkiye'nin en güzel erkeği değil sadece, Her anlamda her konuda dünyanın en güzel ve donanımlı erkeği olarak görüyorum kendimi.

Syri Kosova: Biz sinemada Türk mankenler görmeye alışığız, size de aynısı olacak mı?

Okan Uzun: Benim hedefim sadece manken olmak değil oyuncu olmak mankenlik sadece başlangıç.  Bu hayalimi gerçekleştirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.  En kısa zamanda ekranlarda olacağımdan emin olabilirsiniz.

Syri Kosova: Söylesene, Arnavutlar hakkında ne biliyorsun?

Okan Uzun:  Arnavutluk Balkan ülkeleri içerisinde en çok görmeyi istediğim yerlerden biridir. Tarihimiz ortaktır Osmanlı'nın parçaları her ikimizde de var.  Arnavutlar hakkında bildiğim şey Mert insan olduklarıdır.

Syri Kosova: Arnavut bir gelin, onu alır mıydınız?

Okan Uzun:  Arnavut kızlarının güzel olduğunu duydum ama biraz inatçı olduklarını da duydum kızdırmamak gerekir.!!! :)  Hani bir söz var ya "benim Arnavut damarıma basma" diye.

Syri Kosova: Kosova ve Arnavutluk'ta bizi ne zaman ziyaret edeceksiniz?

Okan Uzun: Kosova ve Arnavutluk'ta görmek istediğim çok güzel yerler var. İnsanlarını yakından tanımak isterim. En kısa zamanda fırsat bulunca ziyarete geleceğim.

Syri Kosova: Gelecek planları nelerdir?

Okan Uzun:  Gelecek planlarımdan bahsedeyim biraz, modellikle başladığım bu yolda oyunculukla devam edeceğim. Hayalim Hollywood'da o meşhur dünya yıldızlarıyla aynı film ve dizilerde rol almak. Bunun için almam gereken her türlü eğitimi almaya hazırım ve alıyorum da, umarım günü geldiğinde  dünya çapında tanınır bir Oyuncu olacağım.  Ben kendine güveniyorum.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Okan UZUN (@okaan.uzun)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Okan UZUN (@okaan.uzun)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Okan UZUN (@okaan.uzun)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Okan UZUN (@okaan.uzun)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Okan UZUN (@okaan.uzun)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco