Kim Kardashian do të paguajë 1.26 milionë dollarë për të zgjidhur akuzat , ja për çfarë bëhet fjalë

Kim Kardashian do të paguajë 1.26 milionë dollarë për të zgjidhur akuzat , ja për çfarë bëhet fjalë

14:26, 03/10/2022

Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim (SEC) ka akuzuar Kim Kardashian për reklamimin e EthereumMax në faqen e saj në Instagram.

Ajo tha se ajo mori 250,000 dollarë (223,000 £) në këmbim të reklamimit të kriptomonedhës, pa bërë të ditur se ajo ishte paguar për ta bërë këtë.

 Kardashian ka rënë dakord të paguajë 1.26 milion dollarë (1.12 milion £) si gjobë.

Ajo gjithashtu ka rënë dakord të mos promovojë asnjë aset me vlerë kripto për tre vjet.

Në qershor 2021, Kardashian promovoi kriptomonedhën Ethereum Max në historinë e saj në Instagram. 

'A jeni të interesuar për kripto? Kjo nuk është këshilla financiare, por për të ndarë atë që miqtë e mi sapo më thanë për Ethereum Max Token! 

“Kardashian shtoi hashtagun #AD, i cili sinjalizonte se postimi ishte paguar. 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco