Rindizet sherri mes reperëve/ Kid Cudi komenton divorcin e Kanye West me Kim Kardashian

Rindizet sherri mes reperëve/ Kid Cudi komenton divorcin e Kanye West me Kim Kardashian

12:04, 18/08/2022

Kid Cudi, i cili është përplasur publikisht me Kanye West gjatë vitit të fundit , dëshiron që reperi të “bëhet një burrë i rritur” dhe të pranojë kërkesën për divorc të Kim Kardashian.

Image
“Nëse nuk mund të jesh burrë i rritur dhe të përballesh me faktin që ke humbur gruan? Ky nuk është problemi im. Ju duhet t’i përmbaheni asaj si çdo njeri në këtë jetë. Kam humbur edhe femrat. Dhe më është dashur të përballem me të. Nuk kam nevojë për këtë në jetën time. Nuk kam nevojë për të”- tha Cudi, për Esquire në një intervistë të botuar të mërkurën.
Image

Këngëtari i “Pursuit of Happiness” pati një grindje me reperin në fillim të këtij viti pasi West, e shkëputi Cudin nga albumi i tij “Donda 2” për shkak të miqësisë së tij me Pete Davidson.

Në atë kohë, ylli i “Saturday Night Live”, ishte në lidhje  me Kardashian.

“Unë nuk jam një nga fëmijët tuaj. Unë nuk jam Kim. Nuk ka rëndësi nëse jam mik me Pete apo jo mik me Pete. Asnjë nga këto nuk kishte të bënte me mua”, shtoi Cudi.

Cudi vazhdoi të pranojë se veprimet e West-it e “inatosën” atë, sepse ballafaqimi me bazën e fansave të West-it ndikoi në shëndetin e tij mendor.

“A e dini se çfarë ndjesie është të zgjohesh një ditë, të shikosh rrjetet sociale dhe je në trend sepse dikush po flet për ty?” shpjegoi ai duke shtuar: “Dhe më pas i keni marrë fansat e këtij personi që ju dërgojnë mesazhe në Instagram dhe Tëitter? Të gjitha në komentet tuaja?”

Cudi vazhdoi, “Kjo nuk më zemëroi. Se ai kishte fuqinë të ndeshej me mua atë javë. Se ai përdori fuqinë e tij për t’u marrë me mua. Kjo më inatosi. Ti je mbret me shëndetin tim mendor tani, vëlla.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco