Ylli i muzikës R. Kelly në një gjyq tjetër për pornografi të fëmijëve në vitin 2008

Ylli i muzikës R. Kelly në një gjyq tjetër për pornografi të fëmijëve në vitin 2008

14:29, 15/08/2022

Më shumë probleme ligjore janë shtuar për R. Kelly, në një kohë që i i dënuari për keqbërje seksuale është sërish në gjyq.

Këtë herë, 55-vjeçari përballet me akuzat për manipulim të procesit ligjor në gjyqin e tij të vitit 2008 për pornografinë e fëmijëve.

Në vitin 2008, ylli i R&B i lindur në Çikago u akuzua se kishte filmuar veten duke bërë seks me një vajzë 14-vjeçare kur ishte rreth 30 vjeç. Juristët e liruan Kelly-n për të gjitha akuzat, duke përmendur mungesën e dëshmisë së vajzës si justifikim.

Gjyqi i vitit 2008 - përsëri?

Këtë javë, juristët po përzgjidhen për një gjyq të ri në Çikago që do të rishqyrtojë pikërisht atë çështje.

Në SHBA, rregullat e rrezikut të dyfishtë nënkuptojnë se Kelly nuk mund të ndiqet penalisht për të njëjtat krime për të cilat ai është liruar më parë. Por gjyqi federal i Çikagos bazohet në prova të reja.

Lexo edhe: I poshtëronte femrat edhe me feçe: Ylli i muzikës R Kelly dënohet me 30 vjet burg për trafik seksual dhe shantazh

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco